DOPRAVA V RÁMCI AREÁLU
Kyvadlovou dopravu ze stanice k depu bude dne 24. září 2016 zajišťovat několik autobusů a dvě vlakové soupravy. Celý den budou k dizpozici také dvě vlakové soupravy RegioShark, které budou kyvadlově zajišťovat dopravu ze 3. nástupiště ve stanici Cheb do depa a zpět.

V ranních hodinách bude posílena autobusová kyvadlová doprava na deset autobusů, které budou odjíždět ze speciálně označené zastávky před nádražím v Chebu. Po celý den poté budou k dizpozici čtyři autobusy, které budou nepřetržitě zajišťovat dopravu ze stanice k depu a zpět.

SVĚT HISTORIE
Výstava více jak třiceti historických lokomotiv (např. Štokr, Velký Bejček, Karkulka) a unikátních salonních historických vozů.  Nechybí parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků do okolí Chebu. Programem vás provede již tradičně Václav Žmolík.

SVĚT ZMĚNY
Svět změny reprezentuje moderní vozový park Českých drah. Na kolejišti ČD rozhodně nemůže chybět ani moderní vysokorychlostní souprava Railjet,nebo lokomotiva řady 380 s unikátním polpem. Svou přítomností vás potěší i zvířecí rodina, konkrétně Inter Panter. Speciální kyvadlovou dopravu pak budou zajišťovat spojené motorové jednotky RegioShark.

SVĚT ZÁBAVY
Tradičně bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Závod drezín pro celou rodinu o zajímavé ceny. Pro nejmenší návštěvníky divadelní stan s železničními pohádkami, soutěžemi, atrakcemi, hrami a spoustou dalších aktivit, potkat můžete i maskota Elfíka. Kinematovlak zajistí projekci oblíbených pohádek pro děti po celý den. Těšit se můžete i na Vláček Hráček. Moderátorem Světa zábavy je Ondřej Blaho.

ZÁVOD DREZÍN
Závod drezín startuje v 10:00 a probíhá po celý den do 16:00. Závod je vyhlášen pro dvoučlenné posádky, které mají za úkol na šlapací drezíně překonat co nejrychleji trať dlouhou 50 metrů. Každá posádka absolvuje trať pod odborným dozorem. Vyhlášení a předání cen bude v 16:30 na hlavním pódiu. Účast v závodě je odměněna drobnými dárky a hlavní ceny jsou připraveny pro první tři nejlepší časy dosažené během dne. Více informací přímo na místě.

NOČNÍ VLAKOVÁ SHOW
Exkluzivní světelná show plná historických lokomotiv se uskuteční v depu kolejových vozidel v Chebu a vy budete při tom!
Unikátní světelná přehlídka, která proběhne od 20:00 na Velké točně Světa historie, nabídne 13 historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení a v kontextu historických událostí, doprovázejícím představení každého z exponátů. Těšit se můžete na legendární „páry“ jako Papoušek nebo Ušatá, ale i motorové lokomotivy Kyklopa, Hektora a mnoho dalších.