Národní den železnice 2018
14.6.2018

Letošní ročník Národního dne železnice budou hostit České Budějovice. Tradiční oslava kolejové techniky zavítá dne 22. září do střediska oprav kolejových vozidel v jihočeské metropoli. Těšit se můžete na klasické rozložení do tří světů. 

Svět historie přinese výstavu více jak dvou desítek parních a motorových lokomotiv, nebo vyjížďky do okolí města České Budějovice speciálně vypravenými historickými spoji. Jízdenky na ně si můžete zakoupit s dvouměsíčním předstihem nebo přímo v den konání akce v celé síti UNIPOK. Za zmínku stojí také komentovaná prohlídka lokomotiv na točně, nebo unikátní Noční vlaková show, která je již v prodeji v síti Ticketportal. Pro letošní ročník jsme si pro vás připravili technologické zjednodušení nákupu vstupenek na Noční show v podobě online ticketingu.

Na letošní Národní den železnice můžete přijet jedním z protokolárních vlaků, které pojedou z Prahy a Plzně a následně budou vystaveny ve Světě změny, který v letošním roce hostí českobudějovické nádraží. K vidění bude modernizovaná jednotka SC Pendolino a vyjížďky do okolí zajistí moderní jednotka railjet.

Svět zábavy bude jako každoročně plný atrakcí pro děti, soutěží a chybět nebude nafukovací hrad, Vláček hráček nebo kinovůz ve kterém budeme po celý den promítat dětské pohádky. K příjemné atmosféře pomohou také doprovodné koncerty a oblíbený moderátor Ondřej Blaho.

Vstup na akci je zdarma, stejně jako na současně probíhající den otevřených dveří v českobudějovické Teplárně a Dopravním podniku České Budějovice.