Doprava a parkování

Doprava

Vlakem

Doporučujeme využít pravidelných spojů ČD. V sobotu 23. 9. 2023 navíc speciálně zastaví ve stanici Bohumín spoj SC 241 Pendolino s odjezdem v 6.00 hodin z Prahy hl.n. a příjezdem 9.22 hodin do stanice Bohumín. Jízdenky je možné zakoupit na pokladnách ČD nebo online na e-shopu ČD.

Využijte jedinečnou slevu Vlak+ na zpáteční cestu vlaky ČD ve výši 50 % v rámci Národního dne železnice 2023 po načtení QR kódu umístěného na akci.

V souvislosti s konám Národního dne železnice dne 23. září 2023 v Bohumíně můžete využít slevu Vlak+ za těchto podmínek:

 

Předprodej jízdenek se zahajuje 23. 7. 2023

Zvýhodněné jízdné lze zakoupit v aplikaci Můj vlak jen při současném nákupu adresného jízdného (s vyznačenými stanicemi Z a DO) pro cestu TAM i ZPĚT.

Nástupní stanice pro cestu TAM musí být totožná s výstupní stanicí pro cestu ZPĚT a výstupní stanice pro cestu TAM s nástupní stanicí pro cestu ZPĚT.

Cílová stanice pro cestu TAM a nástupní stanice pro cestu ZPĚT musí být stanice začínající názvem Bohumín.

Jízdenka pro cestu TAM se prodává za standardních podmínek v tu chvíli dostupného jízdného, jízdenka pro cestu ZPĚT pak s 50% slevou z dostupného jízdného pro dané spojení.

Jízdenku pro cestu TAM lze zakoupit na kterýkoliv den v období 22. – 23. září 2023.

Jízdenku pro cestu ZPĚT lze zakoupit na kterýkoliv den v období 23. – 24. září 2023.

Jízdenku pro cestu ZPĚT je nutno aktivovat potvrzením účasti cestujícího na akci. Potvrzení účasti probíhá načtením příslušného QR kódu přes aplikaci Můj vlak, který je dostupný po celou dobu konání akce v informačním stánku u vstupů do areálu (v tu chvíli je nutné mít internetové připojení a zapnutá polohová data v mobilním telefonu).

Za připojení k internetu a funkční služby polohových dat v mobilním telefonu je zodpovědný cestující, pokud nebude účast tímto způsobem potvrzena, nelze jízdenku pro cestu ZPĚT použít. 

Všechny ostatní podmínky dle Smluvních přepravních podmínek Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu a tarifu ČD platí v plném rozsahu. Kompletní podmínky vztahující se ke slevě Vlak+ naleznete na https://www.cd.cz/assets/info/cim-se-ridime/tarif-cd-zmena-c–1-platny-od-7–6–2023.pdf na stranách č. 95 a 96.

Autem

Pokud na akci vyrazíte vlastním vozem, využijte prosím záchytných parkovišť níže.

Parkování

Kapacita parkoviště uvedeného níže je velmi omezená, doporučujeme tedy využít primárně vlakové dopravy pravidelnými spoji.
Ze železniční stanice Bohumín bude zřízena kyvadlová autobusová doprava do haly THU a zpět. Kyvadlová doprava je zdarma

Parkoviště

V bezprostřední blízkosti areálu depa Bohumín na odstavné ploše u kolejí
Umístění parkoviště naleznete ZDE.
Parkoviště je zpoplatněno jednorázově částkou 50 Kč.
Při předložení předem zakoupené vstupenky na Národní den železnice 2023 z online předprodeje je možné využít parkoviště ZDARMA.

Další možnosti parkování

Město Bohumín nabízí další parkovací plochy, například v blízkosti ulice 9 května. Toto parkování však není zajištěno pořadatelem akce.