Regionální dny železnice 2018

 

Kromě Národního dne železnice, který letos hostí v Českých Budějovicích, můžete během posledního letního měsíce vyrazit i do dalších sedmi měst po celé republice. Regionální oslavy proběhnou totiž také v Příbrami, Praze, Horažďovicích, Trutnově, České Třebové, Ostravě, Brně a v Olomouci.


Mezi pražským smíchovským nádražím a Uhříněvsí budou v sobotu 15. září připraveny pravidelné jízdy zvláštních vlaků, komentované prohlídky, jízdy po vlečce Metrans v Uhříněvsi, doprovodný kulturní program i zábava pro nejmenší návštěvníky, pro něž bude k dispozici také kinovůz i Vláček hráček. K příležitosti regionálních oslav v Příbrami budou přichystány jízdy parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět, prohlídka vlaku Cyklo Brdy na příbramském nádraží a jízdy na vlečku Kovohutí. Poslední zářijovou sobotu přivítají železniční fanoušky také na hlavním nádraží v Ostravě a v Bohumíně. Nenechte si ujít jízdy parními vlaky po okolí Ostravy nebo jízdy po vlečkách AWT. Z Hradce Králové se 9. září svezete zvláštními vlaky do Truntova až do Adršpachu a zpět. V trutnovském depu si kromě prohlídky vystavených vozidel zasoutěžíte, třeba i při poslechu živé hudby. Během dne mají také všichni návštěvníci zvýhodněný vstup do vybraných památek a muzeí. Olomouc oslaví 130. výročí trati Lipová Lázně – Glucholazy a k této příležitosti se také uskuteční jízdy zvláštními vlaky do Šumperka a zpět. Brněnský den železnice nabídne kromě zvláštních jízd například i bohatý doprovodný program při Boskovických slavnostech a nudit se nebudete ani v Plzeňském kraji. Ten letos slaví v Horažďovicích, kde bude kromě nostalgických jízd připravena také výstava historických lokomotiv a drezín. V Pardubickém kraji poté můžete oslavit regionální den železnice v České Třebové spojený s výročím 170 let trati Brno – Česká Třebová, jehož součástí bude mimo jiné i jízda parního vlaku na této trati.

Aktuality můžete sledovat na webu www.cd.cz/zazitky. Podrobnější informace vám také přineseme v zářijovém čísle magazínu ČD pro vás.