Svět zábavy

Svět zábavy již tradičně nabídne bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Ty nejmenší návštěvníci zde najdou řadu zábavných a hravých aktivit. Potkáte zde i maskota Elfíka. Chybět nebude již tradiční tvořivá dílna, skákací hrady, facepainting a další aktivity pro ty nejmenší vláčkaře.

Pont ruční drezína

Pro děti i rodiče jsme letos připravili unikátní možnost vyzkoušet si ruční drezínu. Jedinečný zážitek pro vaše ratolesti je garantován!

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR | SPRÁVA ŽELEZNIC

Den železnice nejsou jen lokomotivy, vozy a drezíny. Už řadu let je nedílnou součástí největší železniční akce v České republice i požární technika Správy železnic. Jinak tomu nebude ani letos v Bohumíně.

Můžete se těšit na celou řadu moderní kolové techniky a nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

 

Doprovodný program
  • Ukázka slaňování bude probíhat každou hodinu. Začátek je vždy v celou, doba trvání cca 15 minut, první ukázka začne v 10:00 a poslední v 16:00.
  • Ukázka nakolejování vagónu pomocí hydraulických zvedáků – bude probíhat každou hodinu, začátek vždy v půl. První ukázka začne 10:30 a poslední v 16:30. Doba trvání 15–20 minut.
  • První pomoc ve stanu – průběžně po celou dobu dne.

 

Z kolové techniky se můžete těšit například na následující vozidla:

CAS 20
Cisternová automobilová stříkačka na podvozku Scania 4×4.

AJ35
Automobilový jeřáb Liebherr.

TA Unimog
Technický automobil Mercedes se zařízením pro nakolejování železničních vozidel.

TA Renault
Technický dvoucestný automobil pro jízdu na silnici a kolejích, který je vybaven plynovým hasicím zařízením pro hašení pod napětím. Vybaven je lavicemi a zdvihací plošinou pro evakuaci cestujících přímo po kolejích.

Za zmínku rozhodně stojí i doprovodný program, který si hasiči Správy železnic pro tuto akci připravili.

Ze statických exponátů je to třeba hydraulické vyprošťovací nářadí nebo osvětlovací technika. V rámci ukázek dynamických rozhodně stojí za zmínku nakolejovací práce, slaňování a záchrana zraněných, ukázka neodkladné zdravotní pomoci a řada dalších. Zapojit se mohou i návštěvníci akce a na vlastní kůži si vyzkoušet třeba nepřímou masáž srdce.

Nedílnou součástí výstavy bude samozřejmě i rekonstrukce historického požárního vlaku, který připomene historii i současnost požární ochrany na železnici.

SVĚT HISTORIE

SVĚT ZMĚNY

SVĚT ZÁBAVY

NOČNÍ SHOW