Svět změny

Svět změny reprezentuje moderní flotilu Českých drah. V areálu depa ČD v Plzni bude k vidění několik vozidel ze soudobé produkce. Jednotlivé exponáty naleznete níže.

Lokomotiva Siemens Vectron (193.902)

Moderní elektrická lokomotiva schopná provozu na čtyřech rozdílných napěťových systémech. Je opatřena speciálním polepem s reliéfem testovacího okruhu Zkušebního centra VUZ. Zhruba z dvaceti procent ji využívá pro testování různých typů kolejových vozidel společnost Výzkumný ústav železniční (VUZ). Ve zbývajících osmdesáti procentech je nasazována na dálkových vlacích Českých drah po celé republice. Lokomotiva je vybavena moderním evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a schválena pro provoz v České republice, Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. V současnosti ČD provozují 17 lokomotiv Vectron.

Pětivozová souprava ČD InterJet

Jde o nejmodernější koncept osobních vozů pro dálkové vlaky s rychlostí 200 km/h z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Název InterJet spojuje již notoricky známé produkty Českých drah InterPanter a ČD railjet. InterPantery zajišťují dálkové vlaky mezi většími městy a z jednotek railjet nové vozy konstrukčně vychází. Flotilu ČD rozšíří celkem 10 těchto pětivozových souprav, první z nich uvidíte v provozu ještě letos.

jednotka ČD regiopatner

Elektrické nízkopodlažní soupravy RegioPanter jsou třívozové nebo dvouvozové. Třívozové vás svezou jako osobní nebo spěšné vlaky na důležitých elektrifikovaných tratích v Ústeckém kraji, Pardubickém kraji, Královéhradeckém kraji, Plzeňském kraji a Olomouckém kraji. Dvouvozové RegioPantery můžete využít v Jihočeském kraji a Moravskoslezském kraji.

Výstavní vůz ČD Cargo (Hadgs 11)

Společnost ČD Cargo nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů, vlečkové a další přepravní služby při vnitrostátních i mezinárodních přepravách dle rozmanitých požadavků zákazníků.

LOKOMOTIVA ŘADY 742.71 EFFISHUNTER 1000-M (ČD CARGO)

Modernizovaná motorová lokomotiva řady 742.71 je kromě posunu určena pro středně těžkou traťovou službu.  Při modernizaci byla vybavena nejen novým motorem, ale i dalšími moderními prvky, například evropským zabezpečovačem ETCS. Všech 50 lokomotiv této řady pro ČD Cargo bude dodáno do konce roku 2022.

LOKOMOTIVA ŘADY 383 VECTRON (ČD CARGO)

Vectron je moderní interoperabilní čtyřnápravová elektrická lokomotiva. Je čtyřsystémová, což jí umožňuje jezdit ve většině evropských zemí. Díky schopnosti rekuperace elektrické energie je provoz těchto strojů úsporný. Lokomotivy dodané pro ČD Cargo jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako například evropským zabezpečovačem ETCS 2, GSM-R, dálkovým přenosem dat, kamerovým systémem a Wi-Fi. ČD Cargo vlastní 12 těchto lokomotiv, z nichž čtyři mají specifické propagační polepy.

LOKOMOTIVA ČD řady 380

Lokomotiva řady 380 je třísystémová univerzální elektrická lokomotiva společnosti České dráhy. 20 strojů této řady vyrobila Škoda Transportation (jako tovární typ 109E1; od června 2013 používá výrobce pro typ 109E obchodní název Emil Zátopek); prototypy byly představeny v roce 2008.

KRYTÝ VŮZ ČD CARGO (KILS 12)

Dvounápravový krytý vůz s pohyblivými kryty a pevnými čelními stěnami, bez klanic. Vůz je určen pro přepravu kusových i velkoobjemových balených zásilek nebo zásilek uložených na paletách, které při přepravě vyžadují ochranu před povětrnostními vlivy bez nároku na větrání ložného prostoru.

Motorový vůz MTW 100 (Správa železnic)

Motorový vůz MTW 100 je speciální hnací vozidlo určené pro kontrolu, montáž a údržbu trakčního vedení. Délka vozidla přes nárazníky je 21 400 mm, jeho celková hmotnost je 72,5 t a maximální rychlost 120 km/h. Hnací soustrojí tvoří spalovací motor Deutz, hydrodynamická převodovka Voith a dvě nápravové převodovky spolu s několika kardanovými hřídeli, rozvodovkou kardanů a hydrostatickým pohonem využívaným pro jízdu v pracovním režimu.

MOTOROVÉ UNIVERZÁLNÍ VOZIDLO MUV 75 (SPRÁVA ŽELEZNIC)

Speciální drážní vozidlo MUV 75 je dvounápravový motorový vozík s hydrostatickým přenosem výkonu s oběma nápravami hnacími. Vozidlo je určeno k přepravě osob a materiálu za účelem údržby a opravy železničního svršku na dráhách celostátních, regionálních a na vlečkách o rozchodu 1435 mm. Vozidla mohou být vybavena dálkově ovládanou hydraulickou rukou Palfinger s drapákem, rotátorem nebo sekačkou trávy. Mezi další volitelnou výbavu patří sněhová fréza nebo pluh, cisternová nástavba, stěrkový pluh a další zařízení. 

*Upozorňujeme, že pořadatel si vyhrazuje právo na změnu uvedených vozidel.

SVĚT HISTORIE

SVĚT ZMĚNY

SVĚT ZÁBAVY

NOČNÍ SHOW