Svět změny

Svět změny reprezentuje moderní vozový park Českých drah. Na kolejišti mezi stanicí a areálem ČD Muzea bude k vidění například v letošním roce nově zmodernizovaný bistro-vůz. Prohlédnout si budete moci i speciálně upravený nákladní vůz ČD Cargo nebo moderní posunovací lokomotivu. Jednotlivé exponáty naleznete níže.

 


Vozidla:


ARmpee829
Vozy nabízejí cestujícím v 1. třídě komfortní polohovatelné kožené sedačky s rozkládacími nebo sklopnými stoly, elektrické zásuvky 230 V a USB porty pro napájení drobné elektroniky cestujících a Wi-Fi připojení k internetu. Vůz je také vybaven malým bistrem a zázemím pro skladování a přípravu jídel a nápojů a pro provoz minibaru.


Habbillns (ČD Cargo)
Společnost ČD Cargo, a. s. nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů, vlečkové a další přepravní služby při vnitrostátních i mezinárodních přepravách dle rozmanitých požadavků zákazníků.


E 469.2001 (ČD Cargo)
Lokomotiva řady 122 je elektrická lokomotiva pro stejnosměrnou napájecí soustava určená pro nákladní dopravu. Vyrobila ji plzeňská firma Škoda v roce 1967 pod továrním označením Škoda 57E a patří k československým elektrickým lokomotivám tzv. I. generace. V rámci Dne železnice 2019 ji uvidíte v novém dobovém nátěru.

EffiShunter 300
Lokomotiva 794 je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) ze spalovacího motoru na dvě hnací dvojkolí. Parametry vozidla jsou optimalizovány pro posun v depech a ve stanicích, pro provoz na průmyslových vlečkách a speciálních drahách, jako je například pražské metro.

 

*Upozorňujeme, že pořadatel si vyhrazuje právo na změnu uvedených vozidel.