Svět změny

Svět změny reprezentuje moderní vozový park Českých drah. Na kolejišti mezi stanicí a areálem ČD Muzea budou k vidění například v letošním roce nově zmodernizované vozy pro regionální i dálkovou dopravu. Prohlédnout si budete moci i speciálně upravený nákladní vůz ČD Cargo nebo moderní posunovací lokomotivu. Jednotlivé exponáty naleznete níže.

 


Vozidla:


ARmpee829
Vozy nabízejí cestujícím v 1. třídě komfortní polohovatelné kožené sedačky s rozkládacími nebo sklopnými stoly, elektrické zásuvky 230 V a USB porty pro napájení drobné elektroniky cestujících a Wi-Fi připojení k internetu. Vůz je také vybaven malým bistrem a zázemím pro skladování a přípravu jídel a nápojů a pro provoz minibaru.


Bdmtee267
Jedná se o modernizaci původního vozu řady Bdmtee275 (r.v.1989/1990), nově tak vznikla řada Bdmtee267 se zachováním původního členění, tedy 3 velkoprostorové oddíly. Počet míst je 80 pevných sedaček a 2 sklopná sedadla. Ve voze bude také oddíl pro vlakovou četu a držáky na kolo.


Habbillns (ČD Cargo)
Společnost ČD Cargo, a. s. nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů, vlečkové a další přepravní služby při vnitrostátních i mezinárodních přepravách dle rozmanitých požadavků zákazníků.


EffiShunter 300
Lokomotiva 794 je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) ze spalovacího motoru na dvě hnací dvojkolí. Parametry vozidla jsou optimalizovány pro posun v depech a ve stanicích, pro provoz na průmyslových vlečkách a speciálních drahách, jako je například pražské metro.

 

*Upozorňujeme, že pořadatel si vyhrazuje právo na změnu uvedených vozidel.